Хочу багато, не один ... цей сонячний цитрин!
Якщо в житті не вистачає Сонця в широкому розумінні цього слова, пора «зарядитися» енергією цитрину. Його яскраве золотисте світло здатне розвіяти будь-яку темряву, наповнюючи простір теплом і надією. Не випадково за каменем закріпилася репутація талісмана удачі і покровителя спритних ділків, адже його власник завжди сповнений непохитною вірою в успіх.
І чому він такий чудовий? Ілюзія дорогого каменю.
Цитрин дивує своєю суперечливістю. Будучи порівняно недорогий різновидом кварцу і будучи зарахованим в не дуже престижну, четверту групу, дорогоцінних каменів, він дуже багато виглядає в будь-яких ювелірних виробах, особливо золотих жіночих каблучках і сережках. Першу популярність самоцвіт отримав ще за часів Стародавнього Риму і Древньої Греції, але власну назву у нього з'явилося тільки в середині 18 століття, коли дослідник Валеріус розпізнав і зафіксував його головна відмінність від топазу.
Прикраси з крихітної копією Сонця сяють на полицях всіх ювелірних магазинів, а ще більше моделей можна знайти в інтернет-магазинах, адже цитрин користується незмінною популярністю. Основне родовище даної породи каменів знаходиться в Бразилії, саме звідти призводять красивого благородного винного кольору камені. Також цитрин добувають в США, на Мадагаскарі, у Франції, Іспанії, Великобританії, а також в Україні − яскраві медові і недорогі. Цитрини добувають як в природі, так і в лабораторії, шляхом обробки інших споріднених йому напівкоштовних мінералів. Обробивши димчастий кварц, ювеліри отримують сяючий бурштиновий блиск. Насичений коричневий відтінок − плід маніпуляції з аметистом, лимонна забарвлення − не що інше, як дбайливо перепалений топаз, а винна соковита жовтизна − спеціально оброблений бразильський аметист. Втім, якою б відтінок не набував мінерал після обробки, він завжди варіює в межах властивою йому жовтизни. Його назва − теж в тему, адже «citreus» з латинської перекладається як лимонний.
Удосконалювати колірну гамму цитринів майстри навчилися дуже давно, тому що він має блідий природний блиск і вигорає при сонячному світлі. Його родовища зустрічаються вкрай рідко, але старателів все ж траплялися дивовижні екземпляри. Найбільший камінь «Малага» після ограновування досяг 20200 каратів. Другий за величиною − 2258-каратний самоцвіт, став музейним надбанням Смітсонівського університету (США). А самій нетривіальною різновидом цього мінералу визнаний аметрин, що поєднує в собі цитринові і аметистові сектори. До речі, зараз це неймовірно модний в європі і азії камінь.
Меркуріанський цитрин в сонячному сяйві
На думку астрологів, цитрин енергетично пов'язаний з Меркурієм, у що легко повірити. Подібно до того, як найближча до Сонця планета є покровителькою торгівлі, інформації, піару та ділової активності в цілому, камінь благоволить заповзятливим людям, політикам і навіть спритним ділкам. Як в старі часи, так і зараз, амулети з меркуріанським каменем не сходять з рук гравців, політиків і (чого вже гріха таїти), − шахраїв усіх мастей. Причина вагома: за цитрином стійко закріпилася репутація кристала, що приносить успіх у грошових справах, тому побачити кулон з великим цитрином на шиї ділової жінки − не рідкість, часто його хочуть купити інтуїтивно, − вже дуже сильна сонячна енергетика. А про його здатності підняти настрій, розвіяти тугу, подвоїти життєву енергію, посилити швидкість мислення і красномовство, − взагалі ходять легенди.
З астрологічної точки зору цитрини найбільше підходять знакам, які управляються Меркурієм − Близнюкам і Дівам. Першим мінерал допомагає максимально розкрити всі свої таланти, другим − вигравати в дрібницях. Водолії і Терези, заручившись підтримкою каменю, стануть більш успішні в переговорах і коротких поїздках.
Ювелірні прикраси з цитринами − доступна розкіш
Цитрини легко піддаються обробці, чудово виглядають в будь-якому металі, підходять як до святкової, так і повсякденному одязі. Ще один плюс цитринів − розкішна краса, зручність в будь-який огранювання, прозорість при порівняно невисокій ціні. Всі ці фактори сприяють неймовірної популярності каменів, що автоматично зводить їх в розряд улюбленців всіх ювелірів. Найдорожчим і респектабельним визнаний темно-оранжевий камінь кольору «Модера». Хоча у покупців на цей рахунок дещо інша думка. Як свідчить статистика, найбільше затребувані яскраві жовто-лимонні самоцвіти, схожі на маленьке сонечко в золотій оправі.
@Інтернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.