Колір діамантів та сертифікати якості
Чарівні блискучі камені, «кращі друзі дівчат», must have кожних заручин мають одну важливу особливість - їх принципова відмінність від багатьох інших коштовностей в тому, що золоті вироби з діамантом є надійним інвестуванням коштів і з роками тільки додають у вартості. Але перш за все, важливо вивчити, як визначають ціну каменю. Вартість кожного обробленого алмазу визначається за чотирма факторами («Шкала діамантів 4С»):
(carat) - вага в каратах, 1 ct = 0,2 грамма.
(cut) - колір, чистота та якість огранування, ідеальні параметри важливі для максимального сяйва.
(colour) - особлива увага завжди приділяється кольору алмазів, бо саме ця риса найбільше впливає на естетичну якість каменю.
(clarity) - на колір діаманта також впливає його чистота, бо різноманітні вкраплення можуть знижувати чи підкреслювати яскравість та блиск каменю.
Найпоширенішими класифікаціями оцінки діамантів по кольору та чистоті вважаються шкала Гемологічного Інституту Америки (GIA) та російська ТУ N 117- 4.2099-2002. Обидві системи ґрунтуються на оцінюванні кольорів алмаза при десятикратному збільшенні. Саме колір і чистоту вказують на товарних ярликах до ювелірних виробів: наприклад 3/4, 3/5, 2/3 або VVS 1, VVS 2. Чистоту (Clarity) зазвичай вказують другий цифрою.
Класифікація діамантів за кольором і якістю по ТУ N 117- 4.2099-2002 більш складна та деталізована. Вона складається з дванадцяти пунктів і трьох розділів, тому у більшості випадків спеціалісти використовують змішану систему. Діаманти у ювелірних прикрасах найчастіше мають відношення до 3–6 групи по ТУ, або VVS 1–SI 2 по GIA. Дефекти в таких камінцях можна побачити лише за допомогою спеціальних оптичних пристроїв, та й вони майстерно маскуються оправою. Також колір та форма оправи може як підкреслити недоліки діаманта, так і підкреслити переваги. Наприклад, обираючи діамант не найвищої категорії, краще підібрати оправу з традиційного червоного або жовтого європейського кольору − таким чином на контрасті з металом діамант буде здаватись білішим. Якщо ж ви надаєте перевагу білому золоту, то краще вибрати колір для невеликих діамантів до 0.25 кратів не менше ніж 2-3 (F-G), а для діамантів від 0.3 каратів − 4-6 (H-I), але цьому характеристики за включеннями можуть бути не найкращі, наприклад, 4/6 або 5/5 і це ніяким чином не вплине на зовнішній вигляд прикраси, адже така кількість включень незначна для того, аби вплинути на колір. Але давайте розглянемо характеристику кольору більше детально.
Які бувають діаманти за кольором ті відтінками якістю?
Мова не йде про кольорові або "фенсі" діаманти, колір - це ледь вловимі відтінки білого, сірого і жовтого. Не дивлячись на важкість видобутку алмазів, лише один з тисячі знайдених каменів може прикрашати ювелірний виріб. При виборі цих «щасливчиків» спеціалісти звертають увагу не тільки на якість, а й на кольори діамантів. Існує навіть спеціальна таблиця відтінків діамантів, згідно з якою в подальшому формується їх вартість. Потім, коли камін вже стає частиною прикраси, все одно проводиться сертифікація діамантів по кольору, тобто колір кожного діаманта вказується на т.з. паспорті виробу (бірці, товарному ярлику). Звичайно, на те, скільки коштує діамант також впливає і його вага. Для визначення цього параметру використовуються два стандартні значення: до 0,29 карата та від 0,3 карата.
Як дізнатись колір діаманта? Скористайтесь спеціальною таблицею відтінків:
Характеристики діаманта за кольором по системі GIA
D-E − Білий камінь з ледь помітний блакитними блискітками. Ціна діамантів такого кольору є найвищою, бо вони здаються повністю прозорими та безбарвними.
F − Блакитно-молочний відтінок, мало помітний без мікроскопу. Зовні ці діаманти виглядають чудово білими, оцень цінуються серед любителів діамантових прикрас.
G-H − Незначна жовтизна чи сірий відтінок, непомітні для звичайного ока. Такі діаманти називають «комерційними», вони ефектно виглядають у прикрасах, мають досить демократичну ціну - тож найбільш популярні серед поціновувачів ювелірних прикрас.
I − Жовтуватий відтінок цього діаманта стає помітним лише, якщо його покласти поруч із каменями з попередньої групи. В оправі з жовтого або звичайного рожевого золота нацвітом практично не вловимі у сяйві каменю.
K-L − Легкий жовтий відтінок цієї групи може стати не тільки подарунком для скромного бюджету, а й вишуканою особливістю для білих оправ з платини чи білого золота.
M-N; O-R; S-Z − Камені цих груп мають жовтий спектр. Ціна діамантів такого кольору значно нижча, а те як вони будуть виглядати у прикрасі – залежить від майстерності та смаку ювелірів.
Окремою групою є так звані «fancy» або кольорові діаманти, чий відтінок досягається не тільки природним, але і лабораторним шляхом, але про них читайте у окремому матеріалі нашого блогу.
Приклади міжнародних сертифікатів для діамантів
Які діаманти поширені в Україні та як замовити прикрасу з сертифікованим діамантом?
Так склалося, що на питання «Як обрати діамант» в Україні, Європі та в США відповіді дещо різняться. В умовах однакового бюджету українці віддають перевагу якості діаманту, американці − розміру та ограновуванню, європейці − дизайну всього виробу та репутації ювелірного бренду. Скоріш за все, така різниця залежить від особливостей менталітету. Але, незалежно від розміру, кольору чи чистоті каменів в прикрасі, в Україні до неї обов’язково повинен додаватися товарний ярлик-бірка, де вказані вага, та характеристики діаманту, для крупних каменів можуть бути додатково замовлені гемологічні сертифікати, де вказані всі характеристики, але часто на дрібне каміння (до 0.25 каратів) сертифікати замовляють на весь лот чи партію, тож якщо ви бажаєте придбати, наприклад в 3 Карата, готовий золотий виріб, до якого не додається окремий сертифікат на камінь − сертифікат треба замовляти. Якщо ви хочете купити ювелірну прикрасу з окремим сертифікатом, радимо виготовити каблучку чи сережки на замовлення, − тоді буде можливість погодити сертифікат та характеристики заздалегідь. Зазвичай, камінь з індивідуальним міжнародним сертифікатом на 10% - 30% дорожчий, адже частіш за все ювелірні компанії закуповують каміння у гуртовий спосіб з загальним сертифікатом на всю партію.
Якщо ви бажаєте купити ювелірний виріб з діамантом, але сумніваєтесь, який колір обрати, якщо вам складно розібратись у шкалі відтінків чи бажаєте замовити прикрасу з сертифікованим каменем − звертайтесь до консультантів інтернет-магазину 3 Карата, ми завжди раді допомогти!
2018 @ Інтернет-магазин «3 Карата»
Всі права захищені. Використання матеріалів блогу має супроводжуватися робочої посиланням на джерело.