Срібні склянки й підстаканники
Підстаканник і стакан з срібла? Булгаков рекомендує!
У всіх, хто коли-небудь їздив в радянських потягах, особливе ставлення до срібних підсклянників − вони пахнуть дитинством, пригодою, міцним чаєм, передчуттям моря, і тітка провідник, яка після замовлення приносить до купе стакан з окропом, трохи схожа на сувору фею, а підсклянник з гравіюванням − справжнім скарбом, хоча найчастіше це була латунь в сплаві.
Вікіпедія каже, що підстаканником називають підставку, що охоплює і підтримує ємність для гарячого напою, яка представляє собою циліндр з ручкою або без неї. Цей винахід недавній − перші підсклянники з'явилися разом з розвитком культури чаю в 18 - 19 сторіччі.
В каталозі ювелірного магазину 3 Карата можна купити різні види срібних склянок, і підсклянників, які ми доставляємо зазвичай в красивій подарунковій коробці.
- Недорогі підсклянники з ціною от 2000 грн з посрібленою латуні з гравіюванням: великі і витончені.
- Розкішні великі ексклюзивні підсклянники з срібла 850 та 925 проби для подарунка VIP-персоні, начальнику, радимо замовляти їх разом зі срібною ложкою.
- Незвичайні срібні стакани для води місткістю від 50 до 200 мл, дуже корисні своєю здатністю іонізувати воду.
- Тематичні для віруючих, з зіркою Давида, Тризубом, Архістратигом Михайлом, міськими пейзажами, пам'ятниками відомим особистостям, а також залізничні для кого важливі ті самі спогади дитинства, про які ми писали вище.
Тому, якщо ви бажаєте купити на подарунок щось особливе і корисне, наприклад, на срібне весілля або ювілей, − подумайте про столовому сріблі.
Чай прийшов в Європу зі сходу з традицією наливати його в скляні стакани, і тільки жінки могли куштувати його з чашок, чоловікам це не пристало, особливо у військовому поході, і тому щоб не обпалювати долоні, одного разу для одного поважного пана був замовлений срібний підсклянник, а також срібні стакани з ручкою, використовуючи низьку теплопровідність срібла. Використання латунних підсклянників в поїздах пояснюється їх стійкістю, адже плавний рух поїздів стало нормою лише в 21-му столітті.
Срібний посуд була в ужитку купців й інтелігенції в Україні − Харкові, Одесі, Дніпропетровську (Єлисаветграді), зокрема, срібний підсклянник самого Михайла Булгакова можна побачити в його будинку музеї в Києві разом з цукорницею і ложечкою, що говорить про любов великого українського письменника до традиційного чаювання. А ось в XVIII столітті в Англії з підсклянників пили грог − ром із спеціями, придумав цей напій, природно аристократ − віце-адмірал флоту Едвард Вернон для швидкого зігрівання (і настрою!) змерзлих матросів. Саме звідти бере собою традиція подавати в кафе гарячий англійський грог в в підігрітих склянках з красивими мереживними підсклянниками.
Починаючи з 19-го століття ювеліри змагаються в наданні срібним виробам для сервірування столу ще більшої витонченості, фантазійності − перетворюючи посуд зі срібла на витвір мистецтва. На срібних склянках і підрюмниках з'являються історичні особистості, родинні герби і вензелі для панів, квіти для прекрасних дам, птиці та звірі для мисливців та риби для рибалок. І нині чимало таких виробів зберігатися музеях-садибах по всьому світу, доводячи, що частування і чаювання це не фізіологічна потреба, а приємне проведення часу в хорошій компанії. Столове срібло це завжди маркер і символ епохи, але є речі, які вище моди − це вічна класика і комфорт.
© 3 Карата інтернет-магазин 2017 | Усі права захищено