Кулони на підвіски: як правильно вибрати?
Щоб вибрати і купити підходящу золоту підвіску собі або на подарунок необхідно знати, які типи кулонів бувають: по дизайну та розміру. Дуже важливо визначити тип вушка: знімний під ланцюжок або шнурок або незнімні. Ми зібрали всю накопичену за 12 років інформацію в нашій статті, ми опитали наших менеджерів і всі поради ви прочитаєте в цьому матеріалі.
Що таке кулон?
Кулон (кулончик, підвіска, підвіс, англ. Pendant, на ланцюжку - Necklace) - це популярна ювелірна прикраса, яку зазвичай носять на шиї, продіваючи черед хвостик на металевий ланцюжок із золота чи срібла, шкіряний, шовковий або каучуковий шнурок, силіконову нитку. Кулон можна носити як один так і декілька на одному ланцюжку. Є 2 види кріплень кулонів на ланцюг або шнурок: знімне (кулон можна зняти з ланцюжка або шнурка) і незнімне. У незнімних кулонах застібка ланцюга по діаметру ширше, ніж вушко кулона або підвіска закріплена по центру ланцюга за принципом кольє на ланки.
Якщо закріплених на ланцюгу підвісок кілька - це кольє. Дрібні підвіски також носять на браслетах.
Як взагалі з'явилися підвіски на шию?
Кулони - найстаровинніша прикраса у світі, ще до каблучок і сережок, це історично підтверджений факт. Можна припустити, що прародителька Єва, чекаючи чоловіка з полювання, мірила нанизані на шнурок яскраві черепашки, розглядаючи своє відображення у воді. Але це міф, - скажете ви. А те, що печерні люди прикрашалися іклами і кігтями вбитих тварин - історично доведений факт. Згодом прикраси ускладнилися, стали металевими, кам'яними, вирізаними з дерева. Це були перші підвіски, які з амулетів стали декором.
Цивілізація розвивалася, люди ділилися на касти, а різницю багатства і знатності підкреслювали ювелірні прикраси. Підвіски, спочатку були зручним завершенням шнурівки одягу, стали суто декоративними. Їх вішали на браслети, пояси, головні убори, сумки - де тільки дозволяла фантазія. Поступово з них виділяються кулони та медальйони, які носили виключно на шиї і тільки на ланцюжках. Чим відвертіше ставало декольте у жінок, тим масивнішими і розкішнішими творили ювеліри дорогоцінні золоті кулони. У них зберігали мощі святих, локони і портрети коханих, таємні записки і навіть отрути! Найвідомішими підвісками, без сумніву, є підвіски Анни Австрійської, королеви Франції, які вона подарувала герцогу Букінгемському - як свідчила легенда, описана Олександром Дюма в романі "Три Мушкетери", але підвіски ці більше нагадували брошку, а не кулон.
Види і підвиди золотих кулонів
Підвіски - найчисленніша група декоративних прикрас, різноманітна за формою: сердечка, геометричні фігури, фантазійні форми, літери і слова, квітки-пташки-звірята, краплі - ніяких обмежень для ювелірів-дизайнерів. Матеріал виконання теж безлімітний від золота з діамантами до шкіри, кераміки, бісеру, муранського скла. Носити їх можна по одному або кілька одразу, формуючи стильні кисті і сміливий образ. Чіпляти дозволяється не тільки на ланцюжок, а й на шнури, намисто, ювелірні лески і шнурки.
У представленому відео на Youtube каналі 3 Карата - повноцінний огляд типів кулонів за належністю: чоловічі, жіночі, дитячі; по різним типам вушка; за видами каменів і за тематикою: релігійні, зодиаки, зі вставками каменів, різні езотеричні символи.
Сучасні медальйони не втратили інтимність, якою їх наділило Середньовіччя і просто замість портрета тепер зберігають фото. А ще медальйонами називають масивні округлі кулони з рельєфним зображенням знаків зодіаку, букв, святих (ладанки), об'ємних малюнків емаллю або дорогоцінними каменями. Медальйони нагадують часи римських легіонерів і їхні ордена-медалі.
Класичні кулони частіше асоціюються з дорогоцінними металами золото, срібло, платина і вставками дорогоцінного каміння. Вони досить великі, тому не терплять конкуренції інших прикрас, стаючи єдиним центром образу. Доречні як в офісному дрес-коді, так і на світських заходах і вважаються жіночими прикрасами. Але життя вносить корективи, тому на початку 2000-х нових віянь офісного стилю стали кулони-флешки (незвично і корисно), а для поціновувачів вінтажу - кулони-годинник і аромо-кулони. Є кулони-брошки (два в одному, їх можна носити під настрій по-різному). Модний тренд сучасності - парні кулони закоханих, які доповнюють один одного.
Підвіски і кулони відрізняються стилем: класика, сучасна класика, вінтаж, етно, кежуал, східна розкіш, бохо, романтичний стиль.
Окремо варто виділити прикраси сакральної тематики і амулети. Це абсолютний унісекс, більш того, часто підвіски релігійного характеру дарують новонародженим як символ віри і Вищої Благодаті.
У християнстві - різні хрестики, іконки, ладанки, зображення святих-покровителів. Часто такі символьні обереги освячують в храмі. Мусульмани іноді носять півмісяць місяць, руку Фатіми; сповідники юдаїзму - зірку Давида. Люди з буддистським світоглядом надають перевагу талісманам, що мають особливе значення по Фен Шуй або колесо Дхарми.
Супер-популярні знаки Зодіаку, єгипетський хрест Анкх. Різновиди підвісок дають широке поле для самовираження і акцентуації образу або настрою, адже можуть втілюватися як в найпростіших матеріалах типу біжутерії, так і в платині, золоті - з розсипами діамантів, сапфірів, смарагдів, перлів.
Як вибрати розмір і форму кулона? Таблиця підбору
Як підібрати ланцюжок під кулон?
Важливе питання - як підібрати розмір кулона і довжину ланцюжка. Для цього ми попросили поради у менеджерів 3 Карата.
Старший менеджер Консультант Ольга: "Ідеально, коли вага підвіски менше, або, як мінімум, працює формула вага ланцюжка = вага підвіски, це гарантує, що плетіння витримає і не розірветься, а прикраса залишиться з Вами. При цьому товстий ланцюжок типу снейк (пітон) не надто красиво виглядатиме з маленьким кулончиком, ми намагаємося підібрати для клієнтів 3 Карата гармонійний комплект ".
Менеджер-консультант Вікторія: "Якщо кулончик маленький і делікатний, наприклад, популярний тип" діамант на нитці "або шайба діаметром 6-8 мм, то ланцюжка 40-42 см цілком вистачить, такий кулончик повинен лежати в "ямці" під шиєю. Великі підвіски потребують широких ланцюжків довжиною 45-50 см. Довгі легкі кулони візуально подовжують шию і верхню частину тулуба, роблять його власника оптично вищим, але при занадто короткій і масивній шиї краще вибрати довжину, при якій кулон буде знаходиться між грудьми і шиєю, а також уникати «важких» і круглих кулонів."
Загалом - влаштуте собі свято і в офісі, й вдома, й на коктейльній вечірці, надягаючи класні прикраси, комбінуючи їх по-різному. Ми живемо в благодатний час, коли модним є те, що подобається і приносить радість!
@Інтернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.