Золоті браслети
Поклик предків, або чому ми так закохані у золотий браслет?
Традиція одягати на зап’ястя кільця прийшла до нас з часів палеоліту. Тоді браслети на руку чи на ногу слугували захистом від злих духів і вироблялися із кісток та зубів тварин. Як тільки людство дізналося про переваги металу, на світ почали з‘являтися залізні, бронзові, срібні та золоті браслети. Так на території сучасної України під час розкопок було знайдено безліч різноманітних екземплярів із зображенням тварин та рослинним орнаментом, що належать до «Золота Скіфів». В інших частинах світу − Африці, Вірменії, Турції , Скандінавії − золотий браслет також є одною з найпоширеніших археологічних знахідок.
Магічні властивості цієї прикраси неодноразово ставали головною темою легенд, казок та навіть наукових трактатів. Так у епоху Відродження вважалось, що ця ювелірна прикраса з коштовним камінням, особливо, з перлами, рубінами чи аметистом здатена позитивно впливати на народження здорових дітей та примноження багатства.
Ювелірний браслет завжди був ознакою належності до найвищих прошарків суспільства. Раніше їх вдягали короновані особи та люди, що наближені до них. Зараз за їхньою допомогою сучасні селебріті також полюбляють демонструвати свої статки. Ексклюзивні жіночі браслети є незмінною деталлю луків Періс Гілтон, Кім Кардаш’ян та Вікторії Бекхем.
Можливо, що й досі у багатьох людей бажання купити браслет зумовлено підсвідомою вірою у магічні властивості оздоби. На користь цієї думки свідчать найпопулярніші ювелірні колекції, у яких використані мотиви традиційних оберегів. Так, сплетіння трьох сфер Trinity є знаком матриці життя. Чоловічі браслети з болтами Baraka та закручений на зап’ясті тонкий цвях від Cartier символізують космічну вісь.
Різноманіття форм у чоловічих та жіночих браслетах
Будь-який гідний магазин ювелірних виробів має власний каталог браслетів, де представлені не тільки моделі для чоловіків та жінок, а й екземпляри на весілля, на день народження, до дня закоханих (з сердечками), підвісками-кулонами, для годинника та інші. Стереотип про те, що насправді якісна річ може бути тільки 585 проби (золото), 925 проби (срібло), з діамантами або іншими дорогоцінними каменями, вже застарів. Тренд на еклектичні поєднання матеріалів, традицій та форм відобразився і на сучасних прикрасах. На сьогодні існує 6 базових різновиди:
Слейви − прикраси у східному стилі, з переплетіння кількох ланцюжків, часто з камінням, що щільно облягають руку на кшталт манжетів.
Класичні без застібки, у вигляді замкнутого кола, а бо кількох тонких кілець, одне з яких може бути вкрите цирконієм чи іншими вставками.
Стиль «Пандора» − легкий тонкий ланцюжок з підвісками, на який нанизані шарми (кулони на браслет) чи намистини в у вигляді сердечок, квітів, шариків, зірочок, ключиків.
Жорсткі: пружинні, шарнірні, чи замкнутої сферичної форми. Такі моделі найчастіше важкі, бо мають гравіювання.
Широкі шкіряні та каучукові браслети для чоловіків з золотими чи срібними вставками.
Плетені тонкі браслети можуть мати вигляд звичайних ланцюжків, мережива із камінцями чи ланок, поєднаних між собою за допомогою пружинами чи шарнірами.
Магічний оберіг
Захисні чари цієї прикраси приваблюють людей по всьому світі, не зважаючи на статки чи соціальний статус. Її можна побачити, як на руці володарів престижних премій у Голівуді, так і під час поїздки у тролейбусі десь у Чернівцях, Луцьку чи Полтаві. Причому у обох випадках це може бути, як коштовна річ, так і непримітна червона стрічка чи тоненька «шамбала». Але вважається, що аксесуари з золота або срібла оберігають краще, завдяки силі, що є в металі. Додаткову міць також мають ексклюзивні браслети ручної роботи, бо несуть енергію майстра.
© 3 Карата інтернет-магазин 2018 | Всі права захищені