Все про сапфір: властивості каменю, кольори, ціна, знаки зодіака та... магія!
Що треба знати покупцю про сапфір? Сапфір дав назву кольору, який підкреслюючи красу його головних природних відтінків цього ювелірного каміння, цей камінь асоціюється з прозорістю, шиком та якістю. Назва каменя походить від вавілонського «сипру» (той, що дряпає), де віддзеркалена його надзвичайна міцність − 9 балів за шкалою Мооса. Для вчених сапфіри – це оксид алюмінію з хімічною формулою Al2O3.
Твердішим буває тільки алмаз! Вважається, що це один із найпопулярніших ювелірних каменів у світі і не дивлячись на достатні поклади корундів у земній корі, ціна на них тільки зростає.
Будучи різновидністю коштовних корундів, сапфіри вражають широкою гамою кольорів. Можна зустріти оранжеві, білі і навіть чорні камені, але найбільш цінні властивості для ювелірних виробів все ж мають сині, жовті, рожеві самоцвіти. Червоні корунди не потрапили до цього списку, удостоївшись окремої назви − рубіни. Синій колір сапфіри набули завдяки домішкам титану та заліза. Видобувають сапфіри в Австралії, на о. Мадагаскар, о. Цейлон, о. Шрі-Ланка, а також у США, Індії, В'єтнамі та Бірмі, чимало родовищ у Таїланді та навіть Китаї та Росії. В Україні широкого видобутку сапфірів не ведеться, корунди знаходять у Приазов'ї.
Штучні сапфіри були вперше синтезовані в 1904 році французьким хіміком Огюстом Вернеєм, наразі гідротермальні та синтетичні сапфіри, гідротермальні, нано-сапфіри в основному вироблені за методом Чохральського і не поступаються в природних характеристиках: оптичних і фізичних, своїми копалинами, їх вартість приблизно як у натурального каміння 3 категорії - топазів, гранатів. Методи створення ідеальних сапфірів в умовах, наближених до природних, створюють кристали, які складно відрізнити від природних для нефахівців. Але у них є жирний плюс – колір та відсутність включень. У нашому каталозі чимало виробів із гідротермальними сапфірами, як визнають їх щасливі власники – вони чудові! Все ж таки, як відрізнити справжній сапфір від лабораторного? Дивіться у нашому відео:
Які бувають кольори у сапфіра?
Синій сапфір −комерційний темно-синій прозорий, родовищ міну дуже багато, ціна стартує від 120 доларів за карат.
Васильковий сапфір − еталонний синій сапфір, що видобувається в Кашмірі (Індія), а також на о. Цейлон, ціна від 500 дол/карат.
Рожевий (помаранчевий) сапфір − "Падпараджа", видобувається на о. Цейлон. Помаранчевий відтінок цінується дорожче за рожево-червоні, вартість залежить від відтінку, розміру.
Білий сапфір (лейко-сапфір) − корунд з мінімумом домішок блиску посперечається з діамантом, ціна від 180 дол/карат залежно від прозорості.
Жовтий сапфір − популярний, прозорий, найкраще для нього ограновування кушон та овал, добувають у багатьох країнах, на вартість від 250 дол/карат.
Чорний сапфір − найкраща вставка для чоловічих каблучок та підвісок, видобуток ведеться у багатьох родовищах корундів, ціна стартує від 120 дол/карат.
Зелений сапфір − рідкісний колекційний камінь, що видобувається на Мадагаскарі.
Зірчастий сапфір − унікальне створення природи, що зустрічається в синіх, червоних і зелених кольорах корундів і тільки в гладкому ограновуванні "кабашен".
Якщо ви бажаєте виріб з унікальним сапфіром незвичайного кольору, напишіть про це нашим менеджерам або скористайтесь формою індивідуального замовлення на сайті 3 Карата.
Сапфір − коштовний камінь, що зустрічається у багатьох куточках світу,але найбільш цінні розсипи знаходять у Південно-Східній Азії. В особливому пріоритеті − мінерали містечка Кашмір на кордоні Індії та Пакистану. Тут добувають еталонні зразки корундів − кашмірські сапфіри, волошкового кольору, вартість яких стартує від 350 доларів за карат. Ціна крупних мінералів з цієї серії − удвічі вища.
Комерційний темно-синій камінь сапфір може коштувати від 150 до 280 доларів за карат. Усе залежить від прозорості − чим яскравіший і більш синій самоцвіт, тим він дорожчий. Такі мінерали мають чудовий вигляд як вставка у каблучці, сережках та інших ювелірних прикрасах.
Сапфір Падпараджа − рідкісний різновид корунду, що сяє помаранчево-рожевим кольором ніжного лотоса. Найчистіші мінерали цього класу добувають в районі Шрі-Ланки. Ціна крупних екземплярів сягає 1000 доларів за карат.
Жовті й рожеві корунди − теж природна рідкість і лише трохи поступаються ціною синій класиці.Найбільш дивовижним сапфіром визнаний зірчастий мінерал, на поверхні якого при світлі променів сходять обриси яскравих зірок. Оптичний ефект особливо красиво проявляється у блиску синіх зразків. Зустрічаються також мінерали чорного, фіолетового і червоного кольорів. Але найдорожчим і рідкісним визнаний зірчастий зелений самоцвіт. Чорні непрозорі, напівпрозорі мінерали прекрасно гармонують з підкреслено строгим стилем. Це найбільш сильний сапфіровий оберіг, що допомагає володарю позбутися депресії й зміцнити віру. Приблизно таку ж вартість мають лейкосапфіри (білі), які славляться неймовірною прозорістю, і часто використовуються для створення заручальных каблучок.
Камінь овальної форми, оточений 14-ма діамантами, підніс на заручини Діані Спенсер британський принц Чарльз. Пізніше дивовижна прикраса у спадок дісталася її старшій невістці Кейт Міддлтон, яка автоматично стала сприйматися як гідна правонаступниця незабутньої принцеси. Копію цієї легендарної прикраси можна купити в каталозі 3 Карата, його так і називають зараз - каблучка принцеси Діани. Як знати, можливо все сталося не без магічного впливу сапфірової синяви! Ця історія підкреслює також прагматичну цінність персня. Кажуть, принц Чарльз придбав сапфір камінь за 28 тисяч британських фунтів, а зараз його ціна зросла мінімум до 100 тисяч. Прекрасна сімейна інвестиція!
Васильковий кашмірський сапфір - король Сапфірів
Імператори та кінозірки віддають перевагу САПФІРУ
Велику славу сапфірам приносить незмінна любов до них представників королівських династій. Знаменитий камінь «Святого Едварда» ювеліри помістили у центрі хреста, що вінчає корону Британської імперії. У Державу імперії Російської вкарбували 200-каратний сапфір, а вдвічі більший камінь − у застібку індійського магараджі.
Сильні світу цього люблять також, аби крупних корундів було багато − знамените намисто Гаррі Вінстона містить одразу 36 великих каменів, масою майже 200 карат. Перевагу сапфіру віддає і династія нідерландських королев, які примудрилися зібрати багату колекцію діадем, браслетів, перснів, сережок з цими елітними мінералами.
У інтернет-магазині прикрас 3 Карата ви можете купити не менш знатні ювелірні вироби, де сапфірами прикрашені каблучки, сережки, кулони. Особливо вишуканий вигляд мають срібні та золоті персні, інструктовані натуральними самоцвітами найрізноманітніших відтінків. У нас же видається сертифікат, що підтвердить високу якість вибраних вами корундів.
Якому знаку підходить сапфір по гороскопу?
Сапфіру приписують багато чудодійних властивостей, але найбільш цінним вважається його здатність пробуджувати безкорисність, скромність, дружелюбність. Магія каменя також посилює мужність, схильність до лідерства, зміцнює волю, розвіює сумні думки. Корунди часто стають родинними реліквіями, оскільки визнані символом відданості, правдолюбства, жіночої постійності.
По знаку зодіаку самоцвіт чудово підходить Скорпіонам, будучи одним з головних щасливих каменів знаку - вважається, що мінерал робить їхню круту вдачу більш спокійною і конструктивною, допомагає впоратися зі жалем минулого. За знаком зодіаку самоцвіт чудово підходить Дівам і Близнюкам, допомагаючи їм налагоджувати стосунки з іншими людьми.
Мінерал прекрасно вгамовує запальних Овнів, придає впевненості Водоліям, позитивно впливає на самочуття Раків.
Не варто витрачатися на сапфірові прикраси лише Тільцям і Козерогам, тому що вони можуть викликати у них почуття ліні та пригнічений стан.
Сапфір – безумовно, дорогий, престижний камінь, але у хорошому магазині, як, наприклад, Три Карати консультанти допоможуть підібрати прикраси, які вразять не лише красою, але й прийнятною вартістю.
Блог інтернет-магазина «3 Карата»
@Интернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.