Морганіт, Опал, Танзаніт, Султаніт – дорогоцінні камені 21 століття
Усі відомі мінерали були відкриті дуже давно, тому поява у ювелірному світі нових коштовних каменів щоразу прирівнюється до гучної сенсації. Такою подією відносно недавно стали морганіт, султаніт і танзаніт, які миттєво прославилися рідкісною особливою красою. Ювелірні прикраси з цими самоцвітами − справжня знахідка для всіх, хто любить сміливі експерименти і пошук нових форм самовираження.
Морганіт: Рожевий смарагд
Трохи більше ста років тому елітне сімейство берилів, що об’єднує кілька дорогоцінних каменів першого ряду, несподівано поповнилося новинкою. Завдяки ніжному світло-бузковому кольору мінерал, знайдений у Каліфорнії, спочатку хотіли назвати «рожевим смарагдом», додавши йому заодно більш високої комерційної ваги. Однак наукова справедливість взяла гору, і напівдорогоцінний самоцвіт з легкої руки співробітника компанії «Тифані» Дж. Ф. Кунца отримав оригінальну назву морганіт. Таким чином, компанія увічнила ім’я свого давнього клієнта мільярдера Д. П. Моргана, який мав репутацію відомого колекціонера ювелірних шедеврів.
Кольорова гама мінералів коливається від рожевого, світло-фіолетового до персикового відтінків. Найбільш незвичайними, завдяки природній рідкості, визнані персикові морганіти, а дорогими − чисто ніжно-рожеві. Спектр кольорів залежить від місцезнаходження копалин, які пізніше були виявлені у різних куточках планети − Бразилії, на острові Ельба, на Уралі, в деяких африканських країнах.
Набір золотих прикрас з морганітом
Унікальні знахідки нових кристалів миттєво отримали статус музейної рідкості. Огранений і найбільш крупний морганіт став надбанням канадського міста Торонто. Його вага − 1625 карат! Камінь у 600 карат зберігається у російському Ермітажі. А жіноча 11-сантиметрова фігурка, вирізьблена з цілісного каменю, − знаковий експонат Нью-Йоркського музею.
Рожевий берил має здатність передавати свою магічну силу власнику, тому прикраси з морганітом використовують для підтримання фізичної енергії. Кристал також заспокоює нервову систему, покращує роботу серця, вважається незамінним талісманом у романтичних стосунках, допомагає возз’єднувати люблячі серця. Саме тому каблучки для заручин з рожевим морганітом, особливо у рожевому та білому золоті, все більше входять в моду, потіснивши рожеві сапфіри, топази і навіть діаманти. Онлайн-магазин 3 Карата, постійно відслідковуючи модні тренди, першим в Україні серед вітчизняних ювелірних магазинів запропонував морганіти цінителям незвичайних прикрас. Шанувальники комбінованих дизайнерських моделей можуть у нас вибрати каблучку, де ніжний рожевий морганіт усипаний блискучими каменями Сваровськи, а також класичні сережки пусети з морганітами.
Астрологи вважають цей камінь універсальним, оскільки носити його можуть представники усіх знаків зодіакального кола. Особливо кристал сприятливий для водної стихії − Рака, Скорпіона, Риб, а також «повітряного» Водолія.
Султаніт − мінливий «хамелеон» сімейства корундів
Назва султаніт натякає на виключно турецьке походження дорогого і дуже рідкісного самоцвіту, але це не зовсім так. Будучи різновидом корунду, камінь − далеко не рідкість. Однак по-справжньому цінні ювелірні екземпляри у 70-х роках минулого століття були знайдені саме на території Туреччини, де одразу ж отримали статус національного надбання.
Головна властивість султаніту, друга назва «діаспор», − дивовижна здатність змінювати колір під впливом різного освітлення. Подібно хамелеону, забарвлення якого залежить від емоцій, кристал чутливо реагує на яскравість світла. Вдень він може сяяти зеленими відтінками, а вночі, коли запалюють лампи, − насичено червоними. Мерехтіння свічок придає йому золотисто-шоколадного блиску, а вогняні бризки феєрверка перетворюють на палаюче коричневе полум’я. Ще однією важливою особливістю каменя вважається його несумісність з дешевими видами металів. У такому обрамленні султаніт одразу темніє. Повернути його природний блиск можуть тільки срібло та золото високої проби.
Природно, такий рідкісний, мінливий і красивий корунд не може коштувати дешево. Ціна кристалів зелених відтінків сягає 80-150 доларів за карат. Важливою є і огранка. Чим вона складніша, тим дорожчий готовий виріб. У цьому ви можете переконатися, заглянувши до каталогу 3 Карата, де представлені золоті прикраси з ніжно-зеленими самоцвітами.
Діаспор − справжня знахідка для людей усіх творчих професій, тому що приносить натхнення, налагоджує діалог з музою, дарує нові ідеї. І оскільки творче горіння найбільш властиве вогняним знакам, камінь ідеально підходить Овнам, Левам та Стрільцям. Корисний він також знакам тригону Землі, бо спонукає їх дивитися на життя більш оптимістичним поглядом.
Танзаніт − камінь, який завжди буде рідкістю
Підніжжя гори Кіліманджаро у Танзанії − єдине місце на планеті, де добувають фіолетово-сині кристали, подібні до коштовних сапфірів. Географічний фактор заслуговує на те, аби камінь, відкритий ювелірами усього лише півстоліття тому, отримав назву танзаніт. Запас африканських самоцвітів − не безмежний, тому заможні цінителі рідкісної краси одразу загорілися бажанням поповнити свої колекції виробами з новим мінералом. Їх зрозуміти можна, адже йдеться про кристал, якого завтра на планеті може не бути!
Найбільшим каменем, вага якого сягає 122 карата, володіє музейний комплекс Смітсоновського науково інституту (США). Помилуватися рідкісним мінералом можна і в культовому фільмі Дж. Кемерона «Титанік», де крупний танзаніт «зіграв» роль знакового діаманту, що отримав сценічну назву «Серце Океану».
Колір кристалу варіює від сапфірово-синього до яскраво-фіолетового. Однак танзаніт має властивість змінювати відтінки у залежності від світла. При денному освітленні він синій, а ввечері під вогнями лампи починає вигравати фіолетовими блискітками.
Африканський мінерал − справжнє спасіння для людей, які працюють з комп’ютером, тому що сприятливо впливає на очі, знімає втому, головний біль. Неліниві активні люди, які мріють про добробут, також можуть придбати прикраси і амулети з танзанітом, оскільки він має властивість примножувати зароблений капітал.
Астрологи поки що не вивчили зоряні властивості африканського самоцвіту і розраховують на його універсальність. Мовляв, власник такої природної рідкості апріорі буде щасливим. Ціна самого щастя у матеріальному вимірі стартує від 120 доларів за карат. Але витрати того варті! Придбати справжній танзаніт не так легко, але з 3 Карата немає нічого неможливого!
Вулканічне благородство опалу
Опал визнаний неймовірно красивим і дуже загадковим каменем. Сьогодні він знову входить у моду. У 3 Карата можна практично будь-який золотий виріб замовити з благородним опалом круглої чи овальної форми. Його найбільш цінні та оригінальні зразки добувають у місцях виверження вулканів, тому поверхня самоцвітів часто нагадує маленькі фрагменти природних явищ. Вогняний опал, наприклад, може бути копією сонячного зареву, а блакитний − шматочком ясного неба, яким пливуть білосніжні хмаринки.
Чим сильніше на поверхні мінералу проявлена веселкова гра кольорів, тим він дорожчий. Скажімо, ціна каменя з мінливими переливами вогняних язичків може сягати 5 тисяч доларів за карат. Неймовірно цінним вважається чорний опал, що сяє різними відтінками − темно-синім, фіолетовим, бордовим і навіть зеленим з червоним полиском. Білий самоцвіт також не однорідний, оскільки часто має блакитні, зелені, синьо-сріблясті візерунки. Багатство малюнків на поверхні каменя настільки вражаючі, що він не вимагає додаткового огранювання. Найчастіше ювеліри використовують круглий кабошон, максимально зберігаючи його природну красу.
З астрологічної точки зору, опал підійде багатьом знакам зодіаку, але, вибираючи ювелірну прикрасу, важливо визначити правильний колір. Ракам краще обрати чорні і білі прозорі самоцвіти. Скорпіонам − чорні, блакитні і червоні. Повітряним Вагам та Близнюкам астрологи рекомендують вогняні і опали світлих відтінків, а Стрільцям і Тільцям − блакитні камені.
2018 @ Інтернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.