Чари і властивості ювелірних прикрас із золота
З давніх-давен сонячний метал вважався найдорогоціннішим скарбом у багатьох світових культурах. Ювелірні вироби зроблені із золота набували значення культових речей, за допомогою яких людство могло спілкуватися із богами. Заради цього металу століттями велися криваві війни, і багато найрозумніших людей втрачало розум і життя у спробах зробити його власноруч. Навіть у сучасному світі думка про те, що в золоті приховані магічні сили є дуже поширеною серед різних верств населення.
Вчені пояснюють цінність даного матеріалу виключно його хімічною інертністю. Так, при взаємодії із іншими речовинами чисте золото не втрачатиме своїх властивостей та не змінить структури газу, рідини чи металу. Воно зовсім не піддається іржі та оксидації навіть при підвищеній вологості, тому його часто використовують у медицині та електронних пристроях.
Найчастіше люди захоплюються золотом через його зовнішній вигляд: теплий колір, таємничий блиск, та привабливе мерехтіння. А професіональним ювелірам також до вподоби гнучкість плавкість та універсальність. Золота прикраса буде чудово виглядати, незалежно від назві камінців чи відтінку емалі.
Гроші, злитки, сплави, проби
Вперше золотими монетами почали розраховуватися у Лідії, за 560 років до нашої ери. Ідея зберігати державні ресурси у золотих злитках також належить цій стародавній країні. Але і до того майже в усіх частинах світу з цього металу виготовляли ювелірні прикраси, посуд, тотемні фігурки, гребені та інші побутові речі.
У Європі довгий час гроші виготовлялися із міді або срібла. У XV сторіччі у зв’язку з розширенням товарно-торгівельних відносин між різними країнами було досягнуто домовленості про «Золотий стандарт». У той же час з’явився термін «проба». Справа у тому, що коштовний метал сам по собі занадто м’який, тому у злитки домішували срібло і таврували його спеціальною позначкою.
Така система залишилась і на сьогоднішній день. Але крім срібла у сучасні злитки також домішують і інші метали, від чого вони набувають різних відтінків:
Золото 585 проби
Т.зв. 14 каратне золото має 41,5% домішок у вигляді інших металів (лігатура) − найпопулярніше, оскільки недороге, має кілька кольорів: білий, жовто-соломяний або червонуватий відтінок (в Європі такий метал називають «рожеве золото»). Різновид сплав 583 проби − робився і використовувався для виготовлення ювелірних прикрас в СРСР;
Золото 750 проби
Окрім 75% основного металу, 18 каратне золото має у складі мідь, срібло, нікель та паладій, які надають шляхетного холодного білого, лимонно-жовтого або яскраво рожевого відливу. Найпопулярніший сплав для американських та європейських весільних обручок;
Золото 999 проби
Такі злитки мають менше 1% домішок, тому м’яке 24-каратне золото використовується у виробництві у якості сировини − вироби з нього мають низьку вжиткову якість. Але ціна за грам такого золота найвища − чимало людей зберігають свої накопичення в банківських злитках, оскільки вартість золота щороку стабільно зростає.
Магія і традиції
Сонячний метал вважається символом добробуту, шляхетності та харизми. З езотеричної точки зору він несе позитив, як для чоловіків, так і для жінок, бо поєднує в собі вогняну та земну енергії. Саме через цю особливість весільні обручки, чи каблучки на заручини найчастіше роблять саме із цього матеріалу. Також вважається, що золото лікувальні властивості, сприяє нормалізації тиску та серцевій діяльності.
Деякі люди вірять, що різні ювелірні вироби можуть допомагати у вдосконалені власної особистості та досягненні мети:
- Ланцюжки та кулони сприяють гармонізації емоцій та розуму і надають наснаги у прийнятті вірних рішень.
- Золоті каблучки на весілля або печатки приносять фінансовий успіх у родину.
- Сережки додають впевненості у собі і внутрішньої сили.
- Браслети допомогають позбутися негативного впливу та захиститися від злих намірів.
Догляд за ювелірними прикрасами
Враховуючи те, скільки коштує золото, для підтримання його краси та блиску варто купувати спеціальні пасти, серветки та засоби для чищення, які можна купити у ювелірному магазині, наприклад, в 3Карата. Але існує також декілька безпечних для матеріалу і дешевих способів догляду. Але використовуючи хімічні засоби, будьте впевнені, що вони не подіють на покриття, наприклад, емаль.
Для очистки можна використовувати розчин з теплої води, рідкого мила та кількох крапель нашатирного спирту, помістивши у нього свій скарб на півтори години, а потім потерти зубною щіткою і промити. Для того, щоб повернуті прикрасам природній блиск, треба на ніч помістити їх у склянку із водою із чотирма ложками звичайного цукру.
Уляна Соломко, спеціально для блогу «3 Карата»
2018 @Интернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.