Фізика, хімія і... магія огранювання діамантів: типи і форми
Діамантова огранка є найважливішим чинником коштовності, бо без спеціальної обробки шліфуванням цей камінь не зможе проявити свою харизму: яскравість, вогняний блиск і казкове мерехтіння. Також огранення алмазу допомагає замаскувати природні дефекти та візуально збільшити розмір. Довгий час, до початку ХХ сторіччя, найпоширенішим засобом огранювання діамантів була «Троянда» − коли фацети каменю розміщувались на кшталт пелюстків цієї квітки. Але такий спосіб обробки не дозволяв розкрити справжній потенціал каменів, тобто неймовірне сяйво. Хоча наразі ювелірна прикраса з діамантовою трояндою також коштуватиме дуже дорого, бо вона скоріш за все належить до категорії антикваріат.
Батьки сучасних технологій огранювання алмазів
На даний момент існує безліч видів ограновування цих каменів, деякі з них названі на честь своїх винахідників. Найдорожчі види огранювання діамантів належать ювелірним будинкам Де Бірс, Тіфані й Графф.
De Beers
Саме цьому бренду належить авторство системи «4С» та слоган «Діаманти назавжди» − Diamonds Forever! Ця компанія видобуває діаманти по всьому світу, та у різних колекціях застосовує майже всі типи огранувань, а також необроблені алмази, витончено сплітаючи їх із оправою. Компанія відома своїми розкішними кольє з великих каменів в формі квадратів, прямокутників (багет, принцесса, смарагдова огранка), в яких часом поєднані діаманти білого та фантазійного кольору.
Tiffany
Ця марка також увійшла не тільки до специфічної ювелірної субкультури, а також до всесвітньої культурної скарбниці, завдяки фільму «Сніданок у Тіфані» та бірюзовій коробочці. Саме ця компанія зробила золоті вироби з круглим діамантом у високому касті культовими, особливо це стосується класичної каблучки − маст хев кожних заручин та мрію всіх майбутніх наречених, хоча у колекціях Тіфані присутні також огранювання у вигляді кругу, овалу, квадрату, маркізу і серця. Можна сказати, що дизайнери Тіфані і започаткувати мінімалістичний тренд, зокрема, в нашому магазині 3 Карата чимало виробів, створених за мотивами їх останніх колекцій.
Graff
Історія цієї компанії сповнена драматизмом та пікантними випадками. Так, один з власників, Лоуренс Графф стверджує, що саме в його магазині трапилась історія, коли жінка стала власницею діамантового кольє, придбавши його за допомогою чоловіка та коханця так, щоб вони не дізнались один про одного. Отакої! Що стосується вартості огранки діамантів від Графф, то бажаючі можуть знайти, як найдорожчі, так і найдемократичніші варіанти. Трендовими і найбажанішими прикрасами масс-маркету від Графф є діамантові хрестики.
Еталонні та найкращі діамантові огранки
Коло – це форма діманту, яка краще за інших дозволяє розкритися потенціалу каменю. Найпопулярніше огранювання діамантів також називається круглим. Після такої обробки кількість граней в діаманті дорівнює 57 – для великих та стандартних і 17 – для маленьких. Найдосвідченіші ювеліри впевнені, що саме така кількість граней здатна віддзеркалювати усе світло, що потрапляє на камінь у найкращий спосіб.
Схема класичного ограновування діаманта «Коло»
Але далеко не кожен алмаз повинен удостоїтися честі стати діамантом. Перед обробкою камені ретельно перевіряють на наявність природних дефектів. За статистикою майже 80 відсотків алмазів не піддаються обробці.
Таблиця огранювання діамантів круглого типу складається з чотирьох значень:
А − бездоганні параметри для огранки;
Б − гарні, якісні параметри;
В − потенціально задовільні;
Г − якість огранки, нижча за задовільний рівень.
Саме ці фактори впливають на те, як ограновують алмаз. Якщо після дослідження камінь потрапляє у групи В чи Г, то він йде для технічних потреб.
Окрім круглого ювеліри також застосовують фантазійні види огранювання діамантів:
-
Клиньйові − наближені до округлого (камінь у формі серця, груші, маркіз, овал, принцеса та ін.).
-
Сходинка − фактурна огранка на кшталт смарагда, багета та ін..
Існують також чіткі критерії, як визначити якість огранки діамантів:
-
довжина зірки;
-
товщина поясу (окрема верхнього і нижнього);
-
товщина кінцівки;
-
глибина (спільна, верхньої та нижньої частин);
-
габарити павільйону;
-
кут корони;
-
висота корони.
Але якщо всі ці терміни геть «зривають вам дах», то просто маєте довіритись ювелірному магазину, − репутація в цій справі грає неабияку роль. Тож, все що потрібно потенційному покупцеві − визначитись з бюджетом, обрати ювелірний магазин, якому довіряєте та вибрати бажану форму діаманта.
А яка форма подобається вам??
На сьогоднішній день огранювання діамантів залежить не тільки від якості алмазу, а й від дизайну оправи. Попередній розрахунок забезпечує найбільш яскраву гру світла і максимальне збереження маси алмазу.
В процесі гранування природних алмазів відбувається нанесення на поверхню каменю жорстко орієнтованих відносно один одного площин − фацетів. Саме від принципу розташування фацетів і форми граней залежить вид ограновування діаманта.
Правильне та неправильне огранювання
Основні види ограновування діамантів: розкриваємо секрети
Діамант огранювання Серце для молодих романтиків
Камінь у формі серця відноситься до змішаного типу огранки, коли глибина світла зосереджується всередині каменю, що має розколину на заокругленій кінці, яка формує частинки серця. Майстерність ювеліра у даному випадку полягає не тільки у вишуканому шліфуванні, а й в дотриманні ідеальної симетрії.
Діамант форми Овал, Груша та Маркіз для аристократів
Ці типи огранювань також є змішаними. Витягнута форма візуально збільшує площу каменю при тому, що мерехтить він так саме яскраво, як і класичний круглий діамант, маркіз трішки програє овалам та каплевидним у блиску.
Принцеса та радіант у каблучці для серебріті
Коли ти − знаменитість, тобі дуже важливо справляти враження, саме тому ці люди віддають перевагу діамантам «принцеса», що повторюють природну форму частини восьмигранного кристала алмаза. Гранування «радіант» ідентичне «принцесі», але сам камінь є квадратним. Якість блиску таких каменів дуже близька до круглої, а ціна огранки значно менша, бо при обробці втрачається набагато менше ваги алмазу.
Кушон та триліант: рідкісні та екзотичні гості
Характерною ознакою огранювання Кушон є закруглені кути та широкі грані. Таке огранування вимагає максимальної чистоти каменю, тому воно досить рідкісне, дуже гарне та коштовне. Триліант є наймолодшим типом огранування, йому лише 30 років. Діамант має форму рівностороннього опуклого трикутника, найчастіше використовуються у ювелірних прикрасах, як акцент для центральних каменів інших форм.
Смарагдова та Ашер: для любителів класики
Даний вид ограновування називається сходинковим, він дає не таку яскраву гру світла, однак пишність діаманта проявляється в більш широких та глибинних спалахах світла. Якщо форма діаманта прямокутна, то це − Смарагд (багет), Ашер має квадратні обриси. Вважається, що бажання купити квадратний діамант є ознакою вишуканого смаку, до речі у незрівнянної Мерилін Монро було саме така обручка − багети, щільно укладені по колу і даний тренд актуальний вже більше 50 років.
2018 @ Інтернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.