Смарагд - щасливий зелений камінь для знаків Зодіаку
«Смарагдові скрижалі», знайдені у гробниці єгипетського божества Гермеса-Тота, давно звели смарагди до розряду містичних і знакових дорогоцінних каменів. Вибір смарагду, на якому ще в дохристиянські часи були викарбувані десять священних законів світобудови, навряд чи можна назвати випадковим.
Сучасна мінералогія також підтвердила високий статус, зарахувавши їх до списку коштовних кристалів першої групи. Більше того, бездефектні прозорі смарагди насиченого кольору вагою від 5 карат ціняться вище дорогих алмазів. Що таке смарагд? Будучи різновидністю берилів, зелені самоцвіти нерідко відливають м'ятною просинню або жовтуватим блиском, безмежно дивуючи природним різноманіттям.
Смарагди найвищої якості − велика рідкість. Більшість відомих каменів − «родом» зі старовинного колумбійського родовища Тунха. Їхніми першими іноземними власниками стали іспанські конкістадори, які вмовили індійців показати смарагдові копальні в обмін на дзеркальні дрібнички. Сьогодні зелені мінерали добувають у багатьох куточках світу, але найбільш цінними до цього часу вважаються родовища Латинської Америки − знамениті колумбійські та бразильські смарагди. Колір смарагду, який ми бачимо на фото прикрас в ювелірному інтернет-магазині, наприклад, 3 Карата, найчастіше набагато яскравіший і більш насичений у житті, в цьому - унікальність натурального каменю.
Всесвітньовідомі смарагди та прикраси зірок
За кожним іменитим смарагдом тягнеться довгий шлейф неймовірних легенд. Найбільш містична пов’язана з каменем, що нібито випав з корони Люцифера, коли той був скинений з Небес. Саме цей смарагд, згідно переказам, Савська цариця піднесла у дар ветхозавітному Соломону. Пізніше найчистіший кристал інкрустували у знамениту чашу Святого Грааля, куди були зібрані краплі крові розп’ятого Христа. За головною, але давно загубленою святинею християнства, полювали як древні лицарі, так і окультні адепти Третього Рейху (пригадуєте фільм про Індіана Джонса?).
Шедеври ювелірних умільців будь-якого часу дають привід переконатися, що смарагдів ніколи не буває багато. Скажімо, діадема герцогині Анжуйської (перша половина 19 століття) містить 40 чудових каменів. Не менш щедро усипана ними тіара британської королеви Вікторії, яку обожнює її донька Єлизавета. Захоплювалися смарагдами принцеса Діана, Марлен Дітрих, їх високо цінують сучасні селебріті – Анжеліна Джолі, Холлі Беррі, Наомі Кембел, Зої Кравіц, Кетрін Зета Джонс та багато інших. При цьому вартість як і раніше залишається дуже високою – ціна 1 карата від 250 до 5000 доларів. Золоту каблучку з смарагдом, вагою 20 карат, прикрашений кількома діамантами, купили на аукціоні Сотбіс у 1987 році за 107 570 $. Йдеться про ювелірний виріб з колекції королівського дому Вінздорів.
Ювелірні прикраси зі смарагдами − доступна розкіш
Натуральні смарагди містять тріщинки, прожилки, розколи, залишки смоли та кульки повітря. Втім, зримі дефекти не знижують цінність каменів, оскільки є доказом їх природного походження. Для «лікування» небажаних «ранок» використовуються епоксидні смоли, спеціальні масла, скло, звичайний віск, яким заповнюють пустоти, облагороджуючи камінь. Так він стає красивішим.
Крихкість, висока ціна матеріалу, а також широкий попит на нього спонукали ювелірів створити технологію вирощування гідротермальних каменів. Хімічний склад та фізичні характеристики штучних смарагдів максимально наближені до натуральних аналогів, тому також коштують не дешево. Зазвичай це яскраві, напівпрозорі кристали. Вартість гідротермальних смарагдів з натуральної берилової сировини приблизно відповідає ціні берилів (30-60 доларів за карат).
Яким знакам зодіаку підходить смарагд?
Для людей, народжених у травні, − це знаковий камінь, оскільки подвоює їх найсильніші якості.
Смарагд також улюблений мінерал Раків та Риб, бо допомагає їм трансформувати свої таємні тривожні думки в активну творчу енергію.
Близнюків зелені кристали трохи приземляють, стимулюючи при цьому ораторські здібності й допомагаючи підтримувати основні джерела прибутків.
Через сильну енергетику камінь слід обережно носити занадто емоційним Скорпіонам, але з цієї ж причини смарагд здатний вивести представників знаку на зовсім інший рівень свого розвитку. Священики інкрустують зеленими мінералами хрести, оскільки смарагдовий камінь, згідно древньому повір’ю, володіє антидемонічною силою.
Приємний м’ятний колір мінералів чудово заспокоює нервову систему, позбавляє від безсоння, нав’язливих страхів. Спадкові знахарі радять носити вагітним жінкам смарагд у кулоні або персні, аби вберегтися від порчі, а потім класти оберіг до колиски новонародженого. Таким чином, передача золотих прикрас зі смарагдом у спадок здається цілком природною і навіть необхідною. Поява у родині такої реліквії посилить її могутність, захистить від заздрощів недоброзичливців.
Чим відрізняється натуральний і гідротермальний смарагд?
Це найчастіше питання клієнтів інтернет-магазину 3 Карата. Відповідь в цьому відео.
Євгенія Фіалко, блог інтернет-магазину «3 Карата»
@Інтернет-магазин «3 Карата»
Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.